sobota   26. 05. 2018
strona główna  |  satysfakcja gwarantowana  |  mój koszyk  |  moje konto  |  pomoc  |  schowek  |  regulamin  |  kontakt
HD DVD
FILMY DVD
MUZYCZNE DVD
BLU RAY
LOGOWANIE
 login:  
 hasło:
Rejestruję się  /  Przypomnij hasło
SZUKAM DVD
 Szukaj:
 W polu:
ALFABETYCZNIE

 Tytuł:

GATUNKI

  sensacyjne
  thrillery
  science fiction
  komedie
  historyczne
  familijne
  animowane
  przygodowe
  dramaty
  melodramaty
  obyczajowe
  horrory
  wojenne
  westerny
  kolekcje
  seriale TV
  musicale
  filmy muzyczne
  dokumentalne
  filmy polskie
  anime
  sport CHIC
  bollywood
  kabaret
  teatr
  pop
  rock
  hip-hop & rap
  muzyka rozrywkowa
  blues & soul
  jazz
  muzyka poważna
  balet
  muzyka filmowa
  GRY
  płyty vinylowe
  torebki
  filmy BLU-RAY
  muzyka BLU-RAY
  MP3
  muzyka CD
  T-shirt
 
 
 Polecam filmydvd.pl znajomym

 Dodaję do ulubionych
 
Bezpieczeństwo zakupów:

Bezpieczeństwo

 
 
Twoja opinia na temat funkcjonowania sklepu www.filmydvd.pl będzie dla nas cenna.

 
 
  Wynik wyszukiwania
  Znaleziono: 1   
BOŻA PODSZEWKA (odcinki 1 - 15) - wydanie 4 płyt DVD
 
Opis: Pierwsza część sagi, na podstawie powieści Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz.
Opowieść o losie niepokornej kobiety ze szlacheckiego zaścianka na Wileńszczyźnie, jej rodzinie, wydarzeniach, jakie miały miejsce od początku wieku po drugą wojnę światową.
Akcja serialu rozpoczyna się w 1900 r. wraz z narodzinami najmłodszego dziecka Marii i Andrzeja - Marysi, a kończy w październiku 1945 r., kiedy to z Wileńszczyzny wysiedlono ostatnich Polaków.
(PROPAGANDA)

Serial - odcinki 1-15

odcinek 1 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, LATA 1900 - 1913"

Rok 1900 - lato, Juryszki na Wileńszczyźnie. W majątku Jurewiczów na świat przychodzi Maryśka, dziewiąte dziecko Marii i Andrzeja. Urodzona przedwcześnie, na dwa miesiące przed oczekiwanym terminem rozwiązania, malutka dziewczynka z ledwością przeżywa pierwsze miesiące życia. Otoczone troską matki i wiejskiej gospodyni Walukiewiczowej szybko staje się żywotnym, zdrowym dzieckiem. Dla rodzeństwa jednak na zawsze pozostanie "siedmiomiesięcznym" wcześniakiem, tym gorszym i słabszym dzieckiem. Maryśka czuje się przez nich odrzucona. Dużo czasu spędza samotnie, pogrążona w dziecięcej zadumie. Sympatią i zaufaniem obdarza Walunię - służącą Jurewiczów. Jej wrażliwość i wyobraźnia sprawia, że stała się ulubienicą wiejskiego czarodzieja uzdrowiciela Bartłuka. Maryśka "zamęcza" rodziców i najbliższych trudnymi pytaniami, które w wiejskiej rzeczywistości zdają się być dla wszystkich dziwne i zaskakujące. Szybko dziewczynka za tę swoją głupotę zyskuje przydomek "Nieudałota". Maryśka dorasta, życie w Juryszkach toczy się swoim zwyczajnym i powolnym rytmem.
Jest rok 1913 znowu żniwa. Na polu nie ma Andrzeja. Maria wie, gdzie go szukać. Zrywając po drodze pokrzywy wraz z Maryśką podążają w kierunku domu Emilii. Rozwścieczona i rozżalona Maria okłada razami swojego niewiernego męża. Grzmot pioruna słyszany zza okna nieoczekiwanie odwraca uwagę Marii i Andrzeja od kłótni i bijatyki. Andrzej spieszy się na pole, by zdążyć zebrać jak najwięcej zboża przed burzą.

odcinek 2 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1913"

Juryszki, rok 1913. Jesień. W odwiedziny do Jurewiczów przyjechał z Wilna stryj Władysław, ojciec chrzestny Maryśki. Maria, jak na gospodynię przystało, wstała rano, by zająć się przygotowaniem śniadania. W służbówce, tuż koło kuchni ujrzała swojego męża Andrzeja flirtującego ze służącą Walunią. Wścieka wybiega z domu do sadu, gdzie natknęła się na spacerującego po rannej rosie Władysława. Po chwili w sadzie pojawił się Andrzej. Podbiegł do żony. Przez chwilę tak stali naprzeciw siebie w milczeniu, gdy Maria gryzła gruszkę. Andrzej zlizywał jej sok z ręki. To był gest pojednania i przebaczenia. Znów wszystko wróciło do normy.
Rok 1914, Wielkanoc. Walunia obarczona poczuciem winy postanawia wyspowiadać się w litewskim kościele. W obliczu narastającego konfliktu polsko-litewskiego ksiądz odmawia jej udzielenia tego sakramentu. Zrozpaczona Walunia wraca do domu, sama sobie wymierza karę. Prosi czternastoletnią Maryśkę, by ta ją biła po twarzy.
Po rezurekcji w pobliskim kościele, do śniadania zasiadła cała rodzina. Maria, Andrzej, Kostuś, Józia, Broniś, Bogdan, Janeczka, Elżutka, Anusia, Maryśka. Nie ma tylko jednego syna - Adama. Jest w Wilnie, w szkole. Wśród gości jest również ksiądz Zygmunt , stryj Władysław i jego żona Wela. Dochodzący do salonu raz po raz z kuchni płacz Waluni zakłóca rozmowę zdeprymowanych gości. Zaniepokojona nieobecnością męża Maria wychodzi z salonu. Po raz kolejny w świronku widzi męża tulącego Walunię. Tym razem postanawia ją odprawić od siebie z domu. Uznaje, że najlepszym sposobem na pozbycie się Waluni, jest wydanie jej zamąż. Niedługo potem w majątku Jurewiczów odbyło się huczne wesele Waluni ze starym Mickiewiczem.
Nastała zima. Rodzina wraz z parobkami pracują przy młócce. Maryśka uległa wypadkowi. Szarpnięty gwałtownie przez Kostusia koń, przyśpiesza mechanizm kieratu, który miażdży Maryśce brzuch. Kostuś ucieka.

odcinek 3 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1914"

Juryszki, 1914 rok - zima. Maryśka dochodzi do zdrowia, po wypadku przy młócce. Nadal nie ma Kostusia. Matka jest bardzo niespokojna. Wreszcie po wielu tygodniach nieobecności powraca do domu. Przyprowadza ze sobą mroczną dziewczynę, Antolkę, która od tej chwili będzie służącą u Jurewiczów.
Wraz z nadejściem wiosny w Juryszkach zaczyna pojawiać się Leon starający się o rękę siostry Maryśki, Elżutki. Podczas częstych wizyt w dworku dostrzega urok Marii, matki swojej wybranki. Spragniona adoracji Maria z ogromną sympatią i ciepłem odnosi się do swego przyszłego zięcia. Dochodzi do konfliktu pomiędzy matką, córką i Leonem. Wkrótce para dochodzi do porozumienia. Jurewiczowie wydają pierwszą córkę zamąż.
Wesele pełne temperamentu, przy akompaniamencie cymbalistów będzie dla wielu gości na długo niezapomnianym przeżyciem.
Bacznie obserwująca wszystko Maryśka dostrzega, że Kostusia i Antolkę łączy wielka namiętność. Z zaciekawieniem przygląda się chwilom ich rozkoszy.
Latem do Juryszek przyjeżdża na wakacje ukochana siostra Maryśki, Anusia, która uczy się w Wilnie u sióstr Nazaretanek.
Powracające z lasu dziewczynki trafiają na wielki zgiełk i ciżbę w swoim domu. Nadeszły wieści o początku wojny. Do domu powraca Elżutka z widoczną ciążą. Rodzina zabezpiecza się na czas niedostatku. Naprędce zarządzone przez Andrzeja świniobicie, raz po raz przerywane jest hukiem wystrzałów. Wszyscy są przerażeni, tylko w kącie pokładają się ze śmiechu dwaj bracia bliźniacy: Bogdan i Broniś.

odcinek 4 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1914"

Rok 1914 - początek I wojny światowej. Spod domu Jurewiczów jak okiem sięgnąć widoczne są na drodze tłumy ludzi uciekających wraz ze swym dobytkiem przed nadchodzącym wojskiem niemieckim. Exodus.
Nocą Walunia uprzedza Andrzeja o czekającym go niebezpieczeństwie. Do domu powrócił mąż Emilki, który za ich zdradę chce zabić Andrzeja. Andrzej przygotowuje się do ucieczki. Przerażonej Marii podaje zupełnie inny powód konieczności opuszczenia domu. Zdezorientowana żona decyduje się na ucieczkę wraz z nim. W pośpiechu opuszczają dom. Opiekę nad dziećmi powierzają najstarszej córce Józi i służącej Antolce. W życiu rodzeństwa nieprzyzwyczajonego do samodzielności szybko wkrada się chaos, nad którym zrozpaczona Józia już nie panuje. Bracia chętnie popijają samogonkę, z wiecznie pijaną Antolką. Nikomu się już nie chce pracować, tylko Anusia codziennie rano w swoim mundurku nazaretańskim wychodzi na mszę świętą do odległego o kilka kilometrów kościoła. Pewnego dnia Anusia nie wraca o zwykłej porze, po mszy, do domu. Pojawia się dopiero nocą w zakrwawionej sukience. Budzi Maryśkę i prosi, aby ta pomogła jej umyć się i uprać pokrwawione ubranie. Powierzona jej w tajemnicy historię o tym co się wydarzyło. Następnego dnia Anusia jest nieprzytomna od wysokiej gorączki. Wezwany przez Józię lekarz orzeka dyfteryt. Wkrótce Anusia umiera.
Jest już zima, kiedy do domu wracają rodzice. Maria dostrzega nieobecność Anusi. Milczenie dzieci potwierdza jej najgorsze przypuszczenia. Zrozpaczona wychodzi kierując się w stronę pobliskich mogiłek.

odcinek 5 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, LATA 1920 - 1921"

Juryszki, rok 1920. Jest niedzielny poranek, gdy pod dworek zajeżdża oddział bolszewików. Zrozpaczona Maria na kolanach błaga dowódcę bolszewików, by nie podpalali dworu. Zrabowawszy kosztowności opuszczają obejście.
Kostuś pogrążony we wspomnieniach z wojny staje się mroczny i tajemniczy. Wraz z Janeczką planuje zemstę na bolszewikach. Przemycają broń w bochenku chleba i udają się w pościg za bolszewikami. Po ich powrocie Maria z rozpaczą odkrywa, że jej Kostuś z Janeczką dokonali egzekucji Rosjan.
Jest rok 1921 - z wojny z bolszewikami powracają długo oczekiwani Broniś i Bogdan. W Juryszkach pojawia się Niusia, nauczycielka z pobliskiej wiejskiej szkoły. Szybko staje się obiektem westchnień braci bliźniaków.
Adam i Kostuś pomagają ojcom przy żniwach. Gdy pewnego dnia rozdali parobkom kosy do żęcia zboża, zamiast sierpów, wzburzony tą innowacją Andrzej wyrzuca synów z domu. Milcząca Maria, zza okna, spojrzeniem żegna swoich synów.
Jesienią Maria jedzie do Małek, gdzie zamieszkał w przestronnym domu Adam wraz ze swą narzeczoną Ireną. Onieśmielona widokiem syna siedzącego na tarasie wraz Ireną przy stole zastawionym egzotycznymi owocami i w towarzystwie charta afgańskiego, Maria powraca do Juryszek.

odcinek 6 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1927"

Juryszki, rok 1929. Józia, Janeczka, Maryśka porządkują grządki, gdy do Juryszek zajeżdża bryczka gospodarza Bartosiewicza. Zerka z zaciekawieniem w kierunku Maryśki. Ta jednak nie odwzajemnia zainteresowania. Wyczuwając niechęć i lekceważenie Maryśki, wściekły Bartosiewicz opuszcza Juryszki.
W obejściu wkrótce pojawia się długo oczekiwany przez dziewczynę Witold. To on jest obiektem westchnień i pożądania dziewczyny.
Broniś i Bogdan mają wreszcie doskonałą okazję do kpin i wygłupów z nieporadnych, nasyconych wzajemnym pożądaniem kontaktów siostry i chłopaka. Zrażony tym Witold już nigdy nie powraca do Juryszek.
Wkrótce u Jurewiczów pojawia się Górny - narzeczony Józi. Prosi rodziców o rękę ich najstarszej córki.
Podczas, gdy w salonie odbywają się zaręczyny, w kuchni stęskniona za Kostusiem Antolka upija się z ordynansem Górnego.
Nadchodzi wreszcie noc, czas spoczynku. Maryśka zdumiona podgląda swoich niemłodych już rodziców, tulących się do siebie w łóżku.
Oszalała z tęsknoty Antolka ucieka z Juryszek.
Walukiewicz donosi Jurewiczom o wielkim dziwnym zwierzaku w domu u państwa Górnych. Zaniepokojona Maria posyła tam Maryśkę. Milcząca i zacięta w swojej rozpaczy Józia odsyła Maryśkę do domu.
Tymczasem do majątku w Juryszkach przyjeżdżają dwaj starsi panowie - bracia Józef i Kazimierz Lulewiczowie.

odcinek 7 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1928"

Juryszki, 1930 rok. Kazimierz jest już stałym bywalcem w domu państwa Jurewiczów. Maryśka wciąż jeszcze trapiona jest wątpliwościami, czy wyjść za mąż za 20 lat starszego od siebie Kazimierza. Wreszcie podejmuje decyzję. Maria i Andrzej wydają wykwintny obiad z okazji zaręczyn narzeczonych. Pełni roszczeń majątkowych rodzice Kazimierza nie wzbudzają sympatii Andrzeja i Marii. Zostaje ustalony termin ślubu. Ten dzień nie był szczęśliwy dla Maryśki. Narzeczony nie przyjechał, telegraficznie przepraszając za swoją nieobecność. Zrozpaczona Maryśka jedzie do Bogusi, swojej matki chrzestnej.

odcinek 8 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1929"

Juryszki, lato. Do majątku przyjechał długo nieobecny Kostuś. Szczęśliwa Maria z radością gości swego pierworodnego, choć niepokoi się, jak zareaguje Andrzej na wizytę syna. Prośba Kostusia o posag rozsierdza Andrzeja. Wzburzony odmową Kostuś na zawsze opuszcza rodzinne Juryszki. Pogrążona w obłędzie Antolka podąża za nim.
Tymczasem Bogdan zdobywa serce Niusi. Maria, zatroskana wiadomością o chorobie Adama jedzie do Małan. W drodze powrotnej wstępuje na grób rodziców, trwając długo w zadumie i modlitwie. W domu w Juryszkach rozgoryczona Maryśka wciąż czeka na wiadomość od narzeczonego. Wkrótce Antośka doręcza jej telegram powiadamiający o przyjeździe Kazimierza. Wreszcie nadszedł upragniony przez Maryśkę dzień ślubu.

odcinek 9 - "LIDA, ROK 1929"

Lida, rok 1930. Maryśka urządza swoje nowe mieszkanie w Lidzie, gdy nieoczekiwanie z wizytą pojawia się tajemnicza kobieta - Chmura. Przedstawia się jako była kochanka Kazimierza. Jest rozgoryczona jego odejściem. Uważa Maryśkę winną ich rozstania. Przyszła do niej z zamiarem zemsty. Butelka kwasu wylana na twarz dziewczyny miała zniszczyć na zawsze jej urodę. Maryśka dzięki swojej delikatności i wyrozumiałości powstrzymuje kobietę przed nieobliczalnym czynem. Wstrząśnięta jednak wiadomością o byłym romansie Kazimierza, długo nie może mu wybaczyć. Wreszcie następuje pojednanie. Znów szczęśliwi państwo młodzi bawią się na wielkim balu w Lidzie. Rankiem, już w mieszkaniu państwa Lulewiczów, Maryśkę budzi sen o Anusi - zmarłej siostrze i głośne stukanie do drzwi. To przychodzi Elżutka z parobkiem Antolką, by zawiadomić Maryśkę o agonii ojca.
Juryszki, dorosłe dzieci wokół łóżka, na którym leży umierający Andrzej. Ostatnie pożegnania i upragnione pojednanie ojca i jego pierworodnego syna Kostusia. Przyszła też Emilia, by w dniu śmierci Andrzeja dzielić ból Marii i prosić ją o wybaczenie.
Po śmierci Andrzeja Maria rozporządza testamentem. Maryśka oznajmia rodzinie, że jest w ciąży. Wolny dotychczas Broniś oświadcza się prostej dziewczynie z Ciechanowca, Wandzi.

odcinek 10 - "LIDA, ROK 1930. WILNO, ROK 1939"

Lida, rok 1930. Na świat przychodzi Gieniusia, córka Maryśki i Kazimierza. Dziewczynka szybko staje się oczkiem w głowie tatusia. Kazimierz poświęca jej swój cały wolny czas. Opieka nad dzieckiem staje się dla niego tym przyjemniejsza, im częściej dzieli ją z młodą służącą Isadorą. Maryśka czuje się coraz bardziej odrzucana przez męża. Zapada na zdrowiu. Sny na jawie stają się coraz częstszą rzeczywistością. Na targu w Lidzie po raz kolejny widzi twarz swojej nieżyjącej siostry Anusi, słyszy dziwne głosy i spotyka się z nieistniejącymi naprawdę osobami. Wkrótce okazuje się, że niezbędny jest pobyt w szpitalu. Po kilkudniowym pobycie, nie godząc się na operację ginekologiczną wraca do domu.
Po spotkaniu z Werflową decyduje się odprawić Isadorę.
Wilno, 9 lat później, rok 1939. Maryśka i Kazimierz z córką przenieśli się do Wilna. Szczęśliwa Maryśka urządza mieszkanie, gdy z radia dochodzi głos ministra Becka informujący o inwazji Niemiec na Polskę.
Wkrótce Wilno zajmują bolszewicy. Do mieszkających naprzeciwko sióstr Lili i Jaśminy wprowadza się rodzina Rosjan, Marusia z mężem wojskowym i 10-letnią córką. W mieście, gdzie coraz częściej zamiast normalnego ruchu ulicznego odbywają się musztry wojskowe, panuje coraz większy niepokój i napięcie.
Nadszedł dzień, w którym Kazimierz nie przyszedł o zwykłej porze do domu. Nazajutrz Maryśka udaje się na poszukiwanie męża. Od sąsiadki sędziego Andruszkiewicza dowiaduje się, że Kazimierz został aresztowany.

odcinek 11 - "WILNO, LATA 1940 - 1941"

Maryśka kolejną noc stoi pod więzieniem na Łukiszkach. Wreszcie trzask stalowej bramy, wychodzi blady Kazimierz. Szczęśliwi, że znów są razem wracają do domu.
Dozorca zdejmuje rosyjską flagę. Teraz Wilno zajęli Litwini. Życie staje się coraz trudniejsze. Gdy Maryśka sprzedaje handlarzowi swoją obrączkę ślubną, zostaje aresztowana przez litewskich żołnierzy. Jest brutalnie i bezpardonowo przesłuchiwana na posterunku.
I znów zmienia się wiatr historii. Wilno zajmują Rosjanie, na ulicach widać maszerujące wojsko rosyjskie, rosyjska rodzina znów zajmuje mieszkanie Lili i Jaśminy.
Zaczynają się pierwsze aresztowania i egzekucje. Wywiezione zostają ulubione sąsiadki Maryśki: Lila i Jaśmina, znika rodzina Żyda Szymona.
Spłoszona ludność ewakuuje się za miasto. Maryśka ma dość takiego życia. Podejmuje decyzję o powrocie z rodziną do Juryszek.

odcinek 12 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, LATA 1941 - 1942"

Juryszki, rok 1942. Maryśka znowu w rodzinnym domu. Wraz z mężem córką i dobytkiem przenieśli się do Juryszek z nadzieją na spokojne przetrwanie do końca wojny, z dala od panującego w mieście terroru i zgiełku wojennego.
Teraz gospodarzem Juryszek jest Broniś. Mieszka tu ze swoją żoną Wandzią i kilkunastoletnim synem Jankiem. W gospodarstwie pomagają mu Rosjanie Griszka i Kolka. Wiejską nudę i biedę lubi zagłuszać alkoholem. Codziennie ku przerażeniu Kazimierza jest na rauszu.
Gieniusia uwielbia wujka. Pilnowanie bimbru stało się jej powszednim zajęciem. Maryśka nie dostrzega zagrożenia dla swojego dziecka. Jest bowiem zajęta swoim kundelkiem, z którym codziennie wyrusza do pobliskich wsi.
Na jednej ze swoich wypraw, poznaje młodego, zamożnego mężczyznę, Wiciuka. W niedługim czasie stali się namiętnymi kochankami. Kazimierz czuje się osamotniony i odsunięty.
W domu w Juryszkach pojawia się Roman, brat Niusi. Samotna dotychczas Janeczka natychmiast zakochuje się w tym młodym Warszawiaku.

odcinek 13 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1943"

Zadomowiony i ośmielony bezkrytyczną miłością Janeczki Roman, coraz pewniej czuje się w Juryszkach. Nie podobają mu się przyjazne stosunki Jurewiczów z mieszkającymi u nich Rosjanami.
Maryśka nadal romansuje z Wiciukiem. Wracając z handelkiem z jednej ze swoich wypraw napotyka na oddział polskich partyzantów. Zaprasza ich na poczęstunek do Juryszek. Szczęśliwa Maria przygląda się młodym chłopcom rozjaśniona spełniającą się nadzieją na wyzwolenie. Gdy opuszczają Juryszki znów wszystko powraca do ustalonego przez Romana porządku.
Kazimierz rąbie drewno, Rosjanie pracują przy obejściu. Ich niechęć do Romana narasta. Zlekceważony przez Griszkę i Kolkę Roman, postanawia się zemścić. Wynajmuje bandytów, którzy dokonują egzekucji młodych Rosjan. Wkrótce Roman oświadcza się zakochanej do nieprzyzwoitości Janeczce.
Zaplanowane ciche przyjęcie weselne zostaje przerwane wtargnięciem żołnierzy KGB. Szukają zabójcy Griszki i Kolki. Nieświadoma niczego Maria ukrywa w swoim łóżku, pod pierzyną Romana.
Ta noc jest straszna dla Maryśki. Do domu nie powrócił z lekcji jej mąż.

odcinek 14 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, LATA 1943 - 1944"

Juryszki, zima 1944/45. Jest wczesny ranek, gdy do pokoju Marii i Maryśki wchodzi Broniś, by przekazać wiadomość o śmierci Kazimierza.
W kuchni, na stole leży zmarznięte ciało męża Maryśki. Wśród obecnych nastrój przytłaczającego smutku. Maryśka żegna w ciszy i skupieniu swojego małżonka.
Jeszcze długo po pogrzebie nie może otrząsnąć się ze stanu kompletnej apatii i niechęci do świata. Jej depresja osiąga powoli stan klinicznej choroby. Zamknięta w swoim pokoju nie przejawia żadnego zainteresowania tym co dzieje się wokół niej.
Wiosną w Juryszkach, w stodole Józia z Wandzią i Janeczką urządziły prowizoryczny szpitalik dla rannych polskich partyzantów.
Gieniusia nie może dłużej patrzeć na matkę pogrążoną w beznadziejnej rozpaczy i bezruchu. Zmusza ją do wstania z łóżka i prowadzi do stodoły. Na widok partyzantów twarz Maryśki rozjaśnia uśmiech, ale nie z radości, tylko szaleństwa. Chorobliwie pobudzona Maryśka, zachowuje się nieobliczalnie i wyzywająco. Jej nieskrywana niechęć do Romana staje się przyczyną konfliktu między Maryśką a Janeczką. Gieniusia, już 14-letnia panna przeżywa właśnie pierwszą miłość. Ma na imę Radom. Jest partyzantem.

odcinek 15 - "JURYSZKI WILEŃSKIE, ROK 1945"

Juryszki, 1945 ok. Wiosna - Maryśka nadal w euforii będącej skutkiem rozstroju nerwowego. Ku przerażeniu najbliższych, rozdaje chłopom i babom wiejskim wszystkie zapasy złożone przez zapobiegliwe siostry w świronku.
Po dłuższej nieobecności do domu powraca pijany Broniś.
Zapada wieczór, gdy na podwórko wjechali Sowieci. Saszka ze swoimi ludźmi poszukuje zabójcy Griszki i Kolki. Przerażona Janeczka przekupuje ruskich natrętów. Od tej pory Roman ukrywa się w specjalnie zamaskowanym pokoju. Jego nieposkromiona żądza i temperament sprawiają, że Gieniusia staje się obiektem jego zainteresowań erotycznych.
Maria decyduje się na ostatnią podróż do domu Kostusia. Pragnie pożegnać się z pierworodnym, zanim ten z rodziną wyjedzie do Polski. Po drodze nasyca swe oczy widokiem kilkunastu młodych partyzantów, kąpiących się w rzece. Radosne uśmiechy, swawolne nawoływania budzą uśmiech na starej twarzy Marii. Nagły wybuch przerywa sielankę. W oddali pływają martwe ciała chłopców. Maria powraca do Juryszek.
Po raz kolejny podjeżdża złowrogi Waran. Tym razem przyjechali po Bronisia, z nakazem wcielenia go do wojska. Rozpacz Wandzi i zgiełk w domu. Maria nieruchomieje w bujanym fotelu. To kres jej życia. Janeczka z Romanem wyjeżdżają do Polski, Józia przygotowuje do podróży Gieniusię.
Maryśka nadal załatwia niezbędne dokumenty w PUR-e.
Odjeżdża pociąg do Polski. Bez Maryśki. Pozostaje samotna w pustym już swoim domu rodzinnym w Juryszkach.
 
Kategoria: obyczajowy, serial TV
Czas trwania: 820 min.
Obsada: Agnieszka Krukówna, Danuta Stenka, Andrzej Grabowski, Janusz Michałowski, Anna Dymna, Joanna Szczepkowska, Hanna Śleszyńska, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Herman, Dominika Ostałowska, Adam Ferency, Roman Gancarczyk, Paweł Tucholski, Marek Cichucki, Magdalena Gnatowska, Karolina Gruszka, Sława Kwaśniewska, Jan Kociniak, Jan Matyjaszkiewicz, Ryszard Jasiński, Krzysztof Tyniec, Izabella Dąbrowska, Eugeniusz Priwiezeńcew
Reżyseria: Izabella Cywińska
Scenariusz: Izabella Cywińska (na podstawie powieści Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz)
Muzyka: Jerzy Satanowski
Dodatki: dostęp do wybranych scen
Rok produkcji: 1997
Data premiery: 20.08.2005
Dźwięk: DOLBY DIGITAL 2.0
Wersja językowa: polska
Napisy: brak
Format obrazu: 4:3
Nośnik: DVD
Liczba płyt: 4
Dystrybutor: PROPAGANDA
 
NAKŁAD WYCZERPANY
Cena: 69,00 PLN
 Wyślij recenzję Dodaj do schowka    

O BOŻA PODSZEWKA (odcinki 1 - 15) - wydanie 4 płyt DVD użytkownik margota5 napisał:

...Witam, proszę o informację dlaczego w Polsce nie można kupić Polskiego serialu "Boża Podszewka" Super serial, niedostępny ?

O BOŻA PODSZEWKA (odcinki 1 - 15) - wydanie 4 płyt DVD użytkownik myslowska napisał:

Witam, Prosze mnie powiadomic kiedy ukaze sie w sprzedazy(wznowienie) DVD"Boza podszewka" Ludmila Myslowska

O BOŻA PODSZEWKA (odcinki 1 - 15) - wydanie 4 płyt DVD użytkownik piki1 napisał:

Ja tez chciałabym zakupic Bozą podszewkę na DVD i również proszę o powiadomienie mnie kiedy będzie w sprzedazy ..

O BOŻA PODSZEWKA (odcinki 1 - 15) - wydanie 4 płyt DVD użytkownik krystynanowons napisał:

...prosze mnie powiadomic kiedy bedzie w sprzedazy dvd serial boza podszewka gdyz cgce kupic krystyna z melbourne

Klienci , którzy nabyli tę publikację, kupili również:
CZTEREJ PANCERNI I PIES (odc. 1-21) - wydanie 7 płyt DVD  114.99
CZYNGIS CHAN (BBC)  9.99
DO PRZERWY 0:1 (odc.1-7) - wydanie 2 płyt DVD  24.99
HOMO SAPIENS  19.99
JASNE BŁĘKITNE OKNA  29.99
NIEWIARYGODNE PRZYGODY MARKA PIEGUSA (odc.1-9) - wydanie 2 płyt DVD  19.99
PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH - serial (odc. 1-7)  24.99
RAJ DLA PAR  29.99
TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ  19.99
W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA (2004)  19.99
WAKACJE Z DUCHAMI - serial (odc. 1-7) - wydanie 2 płyt DVD  24.99
  Znaleziono: 1   
NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć więcej niż inni, podaj nam swój adres e-mail:
E-mail: 
[ochrona prywatności]   zapisz

Zapytaj sprzedawcę:

http://www.gadu-gadu.pl/users/status.asp?id=2441301&styl=1GG: 2441301

NEWSFLASH
POLITYKA COOKIES

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies w sklepie internetowym filmydvd.pl
 ...
[ wszystkie ]
TOP 10 DVD
1. DUNKIERKA
2. MILCZENIE (DVD+książeczka)
3. VOLTA (DVD+książeczka)
4. MROCZNA WIEŻA
5. GRA O TRON (sezon 7) - wydanie 5 płyt DVD
6. Z BIEGIEM LAT, Z BIEGIEM DNI (3DVD)
7. AUTA 3
8. WOJNA O PLANETĘ MAŁP (DVD+książeczka)
9. DZIECIAK RZĄDZI (DVD+książeczka)
10. BEJBI BLUES (DVD+książeczka)
INFORMACJE

 


strona główna  |  satysfakcja gwarantowana  |  mój koszyk  |  moje konto  |  pomoc  |  regulamin  |  kontakt  
Copyright Netsale - filmydvd.pl
oprogramowanie sklepu: Handel, Triger Systemy Komputerowe